Koniki

Pod koniec zeszłego roku miałam zamówienie na komplet do kuchni z motywem koni. Miał się składać z chlebaka i cukiernicy. Dostałam nawet zdjęcie kuchni, w której będzie mieszkać i zdjęcie innego chlebaka – że „coś takiego”. Według mnie ów chlebak był okropny, bo oklejony po całości tą samą serwetką z końmi na wszystkich możliwych ściankach. Ale takiej serwetki na szczęście nie miałam i trzeba było znaleźć coś innego. Przebierałyśmy w obrazkach, kombinowałyśmy bardzo długo, czas leciał, a potem okazało się, że komplet potrzebny jest „na już”. Ostatecznie koniki zostały wybrane i trzeba było się pośpieszyć. A że w planie miałam wyjazd, musiałam szybko zakasać rękawy. Praca szła nadspodziewanie sprawnie.

chlebakkonie2blog

Chlebak bejcowałam na dąb rustykalny, bo takie blaty były w kuchni. Żaluzję pomalowałam na kolor ecru, bo takie były fronty szafek. Nakleiłam wybrane koniki, ale czegoś mi tu brakowało. Wpadłam na pomysł, żeby dodać napis – zagraniczny, bo komplet miał zamieszkać na obczyźnie. I właśnie taki chlebak mi się spodobał. Uważam, że wyszedł elegancko i szlachetnie.

Cukiernicę zrobiłam w tym samym kolorze, ale musiałam znaleźć inne koniki, bo te z chlebaka są bardzo duże.

Moim zdaniem cukiernica też wyszła fajnie. Trochę tło przetarłam na beżowo, żeby je przyciemnić, dodałam troszkę cieni wokół obrazków. Uchwyt bejcowałam na dąb rustykalny. Obie rzeczy lakierowałam na półpołysk.

Generalnie byłam zadowolona z tego niełatwego zadania. A pani zamawiająca? No cóż… kolor nie taki (czemu takie jasne?), tylko jeden obrazek na chlebaku? a ten napis to już w ogóle od czapy… No właśnie, chyba mamy całkiem inny gust…:D

3 myśli na temat “Koniki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s